O Folwarku

Historia tego miejsca sięga XIX wieku. Folwark „Helen Vorwerk” (obecnie Dziubielewo), wraz z folwarkiem „Amalie” (dzisiejsze Lubikówko) oraz „Ingelhof” (obecnie Iskrowo) stanowiły część rozległego majątku Fryderyka Augusta Pfluga, właściciela Krasnego Dłuska i Lubikowa. Nazwy tych przysiółków nie są przypadkowe – wywodzą się od imion córek Fryderyka, Amalii i Heleny, które odziedziczyły po nim te ziemie. Folwarki te, będące niegdyś tętniącymi życiem ośrodkami gospodarczymi, do dziś zachowały ślady swojej dawnej świetności, będąc świadkami historii i rodzinnych tradycji Pflugów.

To właśnie na Folwarku Helena znaleźliśmy swoje miejsce na ziemi.

Po latach różnych form działalności, zmiennych wizji na przyszłość i okresów „bezkrólewia”, folwark ten jest teraz w naszych rękach – ludzi, którzy ponad wszystko cenią życie w harmonii z naturą oraz bliskość zwierząt.

Bajecznie położony Folwark Helena otoczony jest zewsząd łanami pięknych łąk, malowniczymi stawami oraz lasami Pszczewskiego Parku Krajobrazowego. Chciałoby się rzec, że czas płynie tu wolniej.

To niepowtarzalne miejsce, które zadowoli zarówno ludzi szukających ciszy i spokoju, jak i zwolenników aktywnego wypoczynku.

Gospodarstwo na odcinku 1,5 km graniczy z dwoma jeziorami: Lubikowskim i Czarnym, oferując malownicze widoki i liczne możliwości rekreacyjne.

Każdy dzień spędzony na Folwarku Helena to okazja do zanurzenia się w przyrodzie, odkrywania jej uroków i cieszenia się życiem w zgodzie z naturalnym rytmem. To miejsce, gdzie zarówno my, jak i nasi goście, mogą odnaleźć spokój, harmonię oraz prawdziwe piękno otaczającego świata.